نماشویی ساختمان

نماشویی ساختمان به کارهایی گفته می شود که در جهت شست شوی نمای ساختمان ها انجام می شود. در زمان حاضر آلودگی های هوایی بیشتر شده و دودی که از ماشین ها و وسایط نقلیه مختلف به هوا متصاعد می شود و همچنین گرد و غبار های جوی باعث شده اند تا نمای ساختمان ها دستخوش آلودگی های بسیاری شوند که این امر اهمیت و نقش نماشویی را بیشتر از پیش کرده است. کم شدن کیفیت نمای سنگ ساختمان و تیره شدن آن با گذشت زمان نیاز به شستشوی زمان بندی شده نماهای ساختمانی به خصوص در شهرهای بزرگ را قوت بخشیده است.

در این جهت شرکت نماشویی شاختمان ما با بهترین و ممتازترین امکانات و با بهره گیری از آخرین دستگاه های این صنعت و همچنین با استفاده از مصالح درجه یک و مواد نانو اقدام به نماشویی ساختمان های شما می کند. نماشویی با این قابلیت ها می تواند دوام و تمیزی و زیبایی را به ساختمان های شما برگرداند. به همین خاطر شرکت نماشویی ما در همه جای تهران و کرج و سایر استان ها آماده خدمات رسانی به شما عزیران می باشد.

شرکت ما در زمینه نماشویی و شستشوی نما سابقه درخشانی از خود نشان داده است و همه افراد مشغول به کار در این شرکت تخصص کافی و لازم را در این زمینه دارا هستند. به صورتی که متراژ ها و اماکن مختلف نماشویی شده توسط شرکت ما ضامن خدمات ما هستند.

در خیلی از ساختمان هایی که به تازگی ساخته شده اند دیده می شود که پس از اتمام کارهای عمرانی، نمای ساختمان ظاهر چندان خوبی ندارد و علت آن وجود داشتن مصالح ساختمانی از جمله سیمان بر روی نماها است. بهترین اقدام برای برطرف کردن این نازیبایی ها نماشویی ساختمان است تا نما زیباتر و جذاب تر دیده شود.

از برتری های نماشویی ساختمان می توان به ترمیم سنگ های نمای ساختمانی اشاره کرد که در اثر برخوردها و کارهای عمرانی دچار ترک خوردگی هایی شده اند و یا با گذشت زمان آسیب های جدی به آن وارد شده است. نماشویی می تواند این ترک ها و آسیب ها را ترمیم کند و چهره زیباتری را به ساختمان شما بدهد.

اما باید این نکته را هم به یاد داشته باشید که نباید زمان نماشویی را به تاخیر بیندازید. در اینصورت سنگ های نمای شما دچار ریزش خواهند شد و ممکن است کیفیت سنگ ها از بین بروند. چون آلودگی های هوا، جرم های آلاینده و دود های کثیف سبب می گردند تا سنگ ها حالتی ترد و شکننده به خود بگیرند و با گذشت زمان مخارج زیادی را برای شما به همراه داشته باشند و ترمیم را نیز سخت تر کنند.

کلا نماشویی ساختمان با ماشین سندبلاست (واتر سندبلاست)، واتر جت و سایر دستگاه های مربوطه اجرا می شود و با در نظر داشتن وضعیت ساختمان می توان از شیوه های زیر در نماشویی کمک گرفت.

به کارگیری از داربست برای نماشویی
استفاده از طناب در شستشوی نما
به کارگیری از کمربند محافظ

گفتنی است که شستشوی نما کار خیلی سختی است چون هم نیاز به حساسیت زیاد در کار دارد و هم نیاز به تجربه و مهارت و همچنین احتیاط دارد و این ها این عملیات را با سختی های مواجه می کند بنابراین باید کسانی که برای نماشویی استخدام می شوند باید هم مهارت های لازم را داشته باشند و هم تخصص های مربوط به احتیاط و حساسیت های لازم را در کار رعایت نمایند.

در شیوه هایی که در بالا بیان شد به کارگیری از داربست امنیت بیشتری دارد چون هم داربست در نقش تکیه گاه عمل می کند و به همراه آن یک کمربند ایمنی و محافظ نیز به آن متصل می شود که ایمنی و تعادل کسی که نما را می شوید را بیشتر می کند.