ساب زدن سنگ چیست

یکی از سنگ های ساختمانی که در عمل کفسابی سابیده می شود، سنگ گرانیت است. این سنگ به خاطر اینکه خیلی مقاوم و سخت است در کارهای ساختمانی کاربرد زیادی دارد و جزء مصالح پردوام ساختمانی شمرده می شود. یکی دیگر از خصوصیات این سنگ نفوذناپذیر بودن این سنگ دربرابر آب و هر گونه مواد مایعی است و قدرت ضربه پذیر بالایی نیز دارد. نمای گرانیت ها نشان می دهند که چه عملیات در رده نهایی آنها اجرا شود کهنمایی چکشی ، کلنگی ، تیشه ای و یا صیقلی دارند و حالت صیقلی آن از بهترین نمونه سنگ های گرانیتی است و رنگ های آن و همچنین حالت کریستالی گرانیت بسیار چشم گیر است.

اندازه ساب زدن سنگ گرانیت و سایر سنگ های ساختمانی و مدت زمان ساب زنی این سنگ ها وابسته به جنس سنگ و سلیقه شماست. شما تا چه اندازه ای دوست دارید سنگ هایتان شفاف باشند؟ این خواسته شما به همراه تلاش های ما نتیجه موفقیت آمیزی را در پی خواهد داشت. مثلا کفسابی سنگ گرانیت با کفسابی سنگ موزاییک متفاوت هستند و ساب زنی هر یک باید با توجه به اصول استاندارد هر یک از سنگ ها اجرا شود تا رسیدن به درجه شفافیت بیشتر شود و رضایت شما را در پی داشته باشد.
کفسابی موزائیک غالبا سه مرتبه ساب زده می شود ولی سنگ سابی گرانیت غالبا بین ۱۰ تا ۱۷ مرتیه نیاز به ساب زدن دارد و این مورد وابسته به جنس گرانیت و چگونگی فرش شدن آنها نیز دارد.

هدف اصلی سنگ سابی از بین بردن غیرهمترازی ها و برجستگی های موجود در کف و سنگ های ساختمان شماست. که بعد از کفسابی با چشم قابل دیدن خواهد بود. هر چقدر کفسابی اصولی تر و استاندارد اجرا شود کف سنگ شده شفافیت بیشتری خواهد داشت.

سنگ سابی و کفسابی بر روی سنگ های دیگری چون سنگ های چینی ، مصنوعی ، تراورتن ، اباده .گوهره ،سنگهای گرانیتی و سنگهای چینی و غیره نیز اجرا می شود که باز هر کدام اصول و استانداردهای خاص خودشان را دارند.

در ضمن فرقی ندارد سنگ ها در کجا باشند. سنگ سابی شامل همه سنگ های ساختمانی شما در هر موقعیتی می شود. ساب زدن سنگ های اماکن مذهبی و شرکتی ، دولتی و خصوصی و خانه های مسکونی و مدارس ، بیمارستان ها ، رستوران ها ، تالار های پذیرایی و غیره همه در تخصص ماست و جای نگرانی ندارد.

نکته مهم در این بین آن است که سنگ سابی کف سنگ ها بایست به ترتیب و با اصول خاص خود انجام شود و حتما لقمه های اسیدی ایتالیایی نیز اجرا گردد تا نتیجه دلخواه به دست بیاید. همچنین در سنگ سابی باید درز و شکاف سنگ ها با رزین و چسب بتن پوشیده شوند و براق شوند.

شرکت ما آماده است تا سنگ سابی و کفسابی و همچنین نماشویی انواع سنگ های شما را که شامل موزاییک ها، سنگ های گرانیت، سنگسابی سنگ های تراورتن ، بتن، سنگ سابی سنگ های مرمر و گوهره و غیره را به بهترین نحو و با استانداردهای لازم اجرا کند. فقط کافی است با ما در تماس باشید و مشکلات خودتان را درباره کف های ساختمان تان با ما در میان بگذارید.

کفسابی سنگ با بهترین و به روزترین ماشین های سنگ سابی دنیا انجام می شود و به صرفه ترین قیمت را دارد. به صورتی که هزینه شما برای کفسابی کف های ساختمان تان همیشه در مقابل چشم تان خواهد درخشید.